تفاوت ورق طلا و ورق طلا مایعتفاوت ورق طلا و ورق طلا مایع

تفاوت ورق طلا و ورق طلای مایع

امیدواریم با خواندن این مقاله بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

شاید تا کنون برای شما هم سوال پیش آمده باشد که تفاوت ورق طلا با ورق طلای مایع چیست، موارد کاربرد آنها چیست و تحت چه شرایطی مجبور به انتخاب بین این دو مدل ورق طلا میشویم؟

در این مقاله به طور مختصر ویژگی های هرکدام از این دو نوع ورق طلا را بیان میکنیم و به بررسی شباهت ها و تفاوت های این دو نوع ورق طلا میپردازیم تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

ورق طلای تزئینی

ورق طلا، لایه ی نازک فی است که بسته به رنگ و جنس ورق طلا با ترکیب متفاوتی از فاتی مانند طلا، مس، نقره، پالادیوم و پلاتین تشکیل شده است. اگرچه از دوران باستان این ماده مورده استفاده قرار میگرفته است،فرآیند تولیداین ماده از گذشته تا به امروز دچار تغییر و تحولاتی شده است. برخلاف گذشته که تمامی فرایند تولید ورق طلا به صورت دستی انجام میشد، امروزه تمام فرایند به صورت کاملا اتوماتیک انجام میپذیرد و سپس در اختیار افراد قرار میگیرند.ورق طلای ورقه ایبه دو صورت عیاردار و تزیینی در بازار عرضه میشود. همانطور که از اسم آنها نیز پیداست ورق طلای عیاردار دارای درصدی طلای خالص میباشد که به نسبت قیمت آن از ورق طلای تزیینی بالاتر میرود. برگه های ورق طلا ضخامت بسیار کمی دارند و کار کردن با آنها نیازمند مقداری دقت و حوصله است. به دلیل داشتن ضخامت بسیار کم، ورق طلا به تنهایی به سطح نمیچسبد و با کمترین نیرو و فشار از سطح جدا میشود.

ورق طلای ورقه ای

بنابراین باید در هنگام استفاده از این ورق ها از چسب مخصوص ورق طلا استفاده کنید تا استحکام کافی بین ورق طلا و سطح مورد نظر شما ایجاد شود.این ورق ها بدون در نظر گرفتن عیاردار بودن و یا تزیینی بودنشان، از براقیت بسیار بالا و جذابی برخوردار هستند و قابل استفاده روی هر سطح با هر اندازه و جنسی میباشند.کار کردن با ورق طلاآسان است که شما میتوانید با دیدن آموزش های مربوط به ورق طلا نحوه استفاده و طریقه چسباندن آنها را یاد بگیرید. اما نکته ی منفی این ورق ها این است که به راحتی بر روی سطح های دارای طرح پیچیده قابل استفاده نیستند و نیاز به مقداری تبحر و تجربه دارد. (مانند برخینقوش به کار رفته در مبلها و یا مجسمه ها) در این موارد چسباندن آنها کمی دشوار و زمانبر میشود و به ابزاری خاص به نام مهره عقیق نیز نیازمند میشوید. لازم به ذکر است تمامی توضیحات داده شده نشانگر این نیست که این کار محال و یا غیر ممکن است، بلکه لازمه ی آن دقت و تجربه ی بالا در این زمینه است. در این صورت میتوانید آثار فاخری نیز خلق کنید.

عمر و مدت زمان سالم ماندن اثر یکی دیگر از ویژگی هایی است که با آن میتوان به کیفیت یک جنس امتیاز داد. عمر ورق طلا ها بسته به شرایط مختلف، متفاوت است. اگر ورق طلا به طور اصولی و با موادی با کیفیت به سطح چسبیده شود و پس از آن در شرایط مناسب نگه داری شود، میتواند هزاران سال بدون تغییر در رنگ و شکل، دوام داشته باشد. همانطور که عکس نشان میدهد آثار بجامانده از مصریان باستان به دلیل اینکه در جای مناسب و در شرایط آب و هوایی خاص نگه داری شده بودند بیش از ۵۰۰۰ سال عمر کرده و درصد کمی از کیفیت اولیه ی آن کاهش پیدا کرده است.

ورق طلای مایع

برخلاف ورق طلای معمولی که از دیرباز مورد استفاده قرار میگرفتورق طلای مایعجزء متریال هایی است که عمر چندانی از ساخت و ابداع آن نمیگذرد. این ماده آب پایه است و از یک فرمولاسیون خاص ساخته شده است. این به آن معناست که حلال آن آب میباشد و توسط آب رقیق و قابل استفاده میشود. از ویژگی های منحصر به فرد این ماده این است که رنگ بسیار جذاب و زیبایی دارد. بدین صورت که پس از استفاده از آن، رنگی بسیار نزدیک به رنگ های طبیعی فات ایجاد میکند. برای مثال رنگ طلایی آن بسیار نزدیک به زنگ ورق طلای ورقه ای میباشد. تفاوت عمده و قابل توجه ورق طلای مایع نسبت به ورق طلا این است که این نوع ورق طلا در کد رنگ های متفاوتی در بازار موجود میباشد که بسته به نوع کارتان میتوانید از کد رنگ های متفاوت استفاده کنید. بدین ترتین برای خلق کارهای چشم نواز گزینه های بیشتر و متفاوت تری نسبت به ورق طلا ی ورقه ای دارید.

ورق طلای مایع
انواع ورق طلای مایع

در هنگام کار کردن با ورق طلای مایع شما میتوانید شبیه رنگ های متداول که در کارهای هنری استفاده میشوند، از آن استفاده کنید. منظور از این جمله این است که میتوانید به آسانی از یک قلمو برای پخش کردن رنگ و اعمال آن روی سطح کمک بگیرید. البته ویژگی های این ماده بسیار منحصر به فرد است و با رنگ های معمول متفاوت میباشد. زیرا ورق طلای مایع همانطور که بالا اشاره شد آب پایه است یعنی این ماده برخلاف رنگ های معمول با آب به راحتی رقیق میشود و پس از کار کردن با آن، قلمو را میتوان به راحتی با آب بشویید بدون اینکه نگران خرابی و رنگ گرفتن قلموی خود باشید. ویژگی خاص این ماده که آن را در بین هنرمندان بسیار محبوب کرده است، این است که برخلاف رنگ های صنعتی بدون بو میباشد. بدین ترتیب به راحتی در هر فضایی مخصوصا فضاهای بسته میتواند از آن استفاده کنید.

موضوع دیگری که همیشه در مقایسه ی اجناس مختلف در نظر گرفته میشود، بحث هزینه و مقدار بودجه ی پرداختی توسط مصرف کننده میباشد. در مقایسه با ورق طلا ی معمولی میتوان گفت هزینهshy;ی پرداختی برای این محصول طور چشمگیری کمتر است و میتوان گفت این محصول بسیار مقرون به صرفه میباشد. بدین صورت اگر بخواهید یک سطح یکسان را با ورق طلا ورقه ای و ورق طلای مایع پوشش دهید، هزینه ی صرف شده برای تهیه ی متریال اولیه برای ورق طلای مایع بسیار کمتر از ورق طلای ورقه ای میباشد. برای مثال اگر برای پوشش یک مجسمه نسبتا بزرگ به دو بسته ورق طلا ورقه ای نیاز داشته باشید، میتوانید با یک قوطی از ورق طلای مایع همان مجسمه را با کیفیتی نسبتا مشابه پوشش دهید. بدین صورت با چک کردن و مقایسه ی هزینه های ورق طلای مایع و ورق طلا ی ورقه ای پی میبرید که کدام روش برای شما هزینه ی کمتری را در برمیگیرد.

خرید محصول

تفاوت ورق طلا و ورق طلا مایع

به وبلاگ خود خوش امدید

ورق ,طلا ,طلای ,های ,ی ,استفاده ,ورق طلا ,ورق طلای ,طلای مایع ,است که ,رنگ های ,بتوانید بهترین انتخاب

مشخصات

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

kingofbrj zarrintab poonehpflower yaser90 peslayt folk-ahwaz-music ikurcarfe followercreator mamadmamadi mojedaryast